Search
Close this search box.

גוגל Bard – כלי AI מבית Google

זמן קריאה: 3 דקות

בעולם המתפתח ללא הרף של בינה מלאכותית (AI), להקדים את המתחרים הוא חיוני. בין אם אתם סופרים, משווקים או בעלי עסק, אתם צריכים את הכלים הנכונים כדי ליצור תוכן איכותי שמושך את הקהל שלכם. זה המקום שבו גוגל Bard נכנס לתמונה.

גוגל בארד (Google Bard) הוא שירות צ'אט נסיוני של בינה מלאכותית AI עבור שיחות, שפותח על ידי גוגל, שנועד לפעול באופן דומה ל-ChatGPT – כדי לעזור למשתמשים ליצור תוכן מובנה היטב, מעניין ואיכותי.

כלי חדשני זה נועד להבין את הניואנסים של השפה האנושית, מה שהופך אותו למשאב רב ערך עבור אלה המחפשים לשפר את כישורי הכתיבה שלהם, לחסוך זמן ולשפר את הפרודוקטיביות הכוללת שלהם. 

עם זאת, ההבדל העיקרי הוא שבארד שואב את המידע שלו מהאינטרנט. מנכ"ל גוגל ואלפבית, סונדאר פיצ'אי, הכריז על בארד ב-6 בפברואר, והציג אותו כקונספט חדשני. עם זאת, שירות הצ'אט של AI משתמש במודל השפה של גוגל ליישומי דיאלוג (LaMDA), שנחשף לפני שנתיים.

גוגל בראד Google Bard AI

תוכן עניינים

איך גוגל Bard עובד?

גוגל בארד ממנף אלגוריתמים מתקדמים של עיבוד שפה טבעית (NLP) ולמידת מכונה כדי לנתח ולהבין את ההקשר של טקסט נתון. בהתבסס על ניתוח זה, הכלי מייצר הצעות רלוונטיות, מספק משוב בזמן אמת ומציע שיפורים בכתיבה התואמים את המטרות שלכם.

LaMDA, מודל השפה של גוגל ליישומי דיאלוג, מבוסס על Transformer, ארכיטקטורת הרשת העצבית שגוגל המציאה והעמידה לרשות הציבור בשנת 2017. גוגל טוענת ש-GPT-3, מודל השפה המשמש את ChatGPT, בנוי גם הוא על שַׁנַאי. על פי הצהרה זו, הגרסה הראשונית של גוגל Bard תשתמש בגרסה קלת משקל של LaMDA שדורשת פחות כוח מחשוב ויכולה להכיל יותר משתמשים.

בנוסף ל-LaMDA, גוגל בארד יביא מידע מהאינטרנט כדי ליצור תגובות, שלטענת מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי, יביאו ל"תגובות טריות ואיכותיות". השימוש ב-LaMDA מייחד את בארד מרוב הצ'אטבוטים הנוכחיים של AI, כולל Bing Chat ו-ChatGPT, המעסיקים LLMs מסדרת GPT.

חלק מהתכונות העיקריות של בארד כוללות :

  • יצירת טקסט – הפקת טקסט באופן אוטומטי, דמוי אדם בהתבסס על ההקשר, הנושא או מילות המפתח הנתונות.
  • תיקון דקדוק ואיות – זיהוי ותיקון שגיאות דקדוק ואיות כדי להבטיח שהתוכן שלכם מלוטש ומקצועי.
  • שיפור סגנון – בצעו אופטימיזציה של סגנון הכתיבה שלכם כך שיתאים יותר לקהל היעד והיעד שלכם.
  • ניתוח סמנטי – הבינה את המשמעות מאחורי מילים, ביטויים ומשפטים כדי לספק הצעות מדויקות ורלוונטיות יותר.

למי יש גישה לגוגל Bard?

ב-21 במרץ 2023 השיקה גוגל את רשימת ההמתנה של גוגל Bard, שתספק גישה למספר מוגבל של משתמשים בארה"ב ובבריטניה על בסיס מתגלגל. משתמשים מוקדמים יוכלו לספק משוב לגוגל, מה שיעזור לחברה לשכלל עוד יותר את הצ'אטבוט של AI.

איך נכנסים לרשימת ההמתנה של גוגל בארד?

כדי להצטרף לרשימת ההמתנה של בארד, הכנסו בקר בדף הבית של המערכת (https://bard.google.com), היכנסו לחשבון הגוגל שלכם, סמנו שאתם מסכימים לתנאים וההגבלות, והירשמו.

יתרונות בשימוש במערכת לצורך כתיבה

  • חיסכון בזמן – ייעלו את תהליך הכתיבה שלכם על ידי אוטומציה של משימות שחוזרות על עצמן וקבלת משוב מיידי על התוכן שלכם.
  • שפרו את איכות הכתיבה – גשו להצעות כתיבה ותובנות של מומחים כדי לשפר את איכות העבודה שלכם.
  • הגדילו את הפרודוקטיביות – התמקדו בהיבטים היצירתיים של הכתיבה בזמן שבארד מטפל במשימות העריכה והליטוש המתישות.
  • הרחיבו את אוצר המילים שלכם – גלו מילים וביטויים חדשים כדי להעשיר את סגנון הכתיבה שלכם ולמשוך טוב יותר את הקהל שלכם.

גוגל Bard - מחלוקות

ההשקה של בארד הייתה מעורערת, עם הדגמה של צ'אטבוט הבינה המלאכותית שסיפקה מידע לא מדויק על טלסקופ החלל ג'יימס ווב (JWST). כחלק מההשקה, גוגל צייצה הדגמה של גוגל בארד עם ההודעה הבאה: "על אילו תגליות חדשות מטלסקופ החלל ג'יימס ווב אני יכול לספר לילד בן ה-9 שלי?" תגובתו של בארד טענה שה-JWST צילם את התמונות הראשונות של כוכב לכת מעבר למערכת השמש שלנו.

זה עורר ביקורת נרחבת כאשר אנשים ציינו שהתגובה הייתה שגויה עובדתית. לדברי סטפני קונדון, כתבת של ZDNet, התמונה הראשונה של כוכב הלכת החיצוני צולמה למעשה על ידי ה-VLT (Very Large Telescope) של מצפה הכוכבים הדרומי של אירופה ב-2004.

לפני ההשקה של גוגל Bard, LaMDA של גוגל התמודדה עם מערך אתגרים משלה. לפי Tiernan Ray, כתב של ZDNet, זמן קצר לאחר שחרורו של LaMDA, מהנדס גוגל לשעבר, בלייק Lemoine, פרסם מסמך שבו הוא הציע ש-LaMDA יכול להיות "רגיש". למרות שגוגל הפריכה את הטענה והוציאה את Lemoine לחופשה מנהלית בתשלום, המחלוקת בסופו של דבר שככה. לאחר מכן למוין פוטר מהחברה.

גוגל בארד בעברית

גוגל בארד בעברית פותחת אינספור אפשרויות למשתמשים דוברי עברית. בין אם זה למטרות חינוכיות, פניות עסקיות או ידע כללי, גוגל בארד בעברית מספקת חוויה מותאמת המהדהדת את הניואנסים התרבותיים והלשוניים של השפה העברית. העיבוד הזה הוא לא רק תרגום של ה-AI אלא גרסה מתוחכמת שאומנה להבין ולתקשר בעברית בצורה יעילה.

'גל ארבל'
גו ויראל - סוכנות דיגיטל המתמחה בקידום אורגני ושירותי SEO נוספים.

אהבתם את המאמר? נשמח אם תשתפו :)

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Facebook